Hindistan Cevizli Kurabiye

Malzemeler

Yapılışı

Sade hamur malzemelerinden un, su, yumurta, sirke, tuz ve 3 çorba kaşığı margarini karıştırıp yoğurun. Hazırladığınız hamuru 15 dk. dinlendirin. Dinlenen hamuru tezgah üzerine yayın. 6 çorba kaşığı margarini üzerine yayarak hamuru ikiye katlayın. Hamuru dikdörtgen açın ve beşe katlayın. Bu işlemi bir kez daha tekrar edin. Hamuru beşe katlanmış olarak 30 dk dinlendirin.

Hindistancevizli hamur için;margarin, pudra şekeri, vanilya, un ve hindistancevizini karıştırıp yoğurun. İç malzemesi için hindistancevizi, şeker, yumurta akı ve teryağını kısık ateşte şeker eriyinceye kadar karıştırın. Karışıma sirke ve tuzu da ekleyerek 2 dk. Daha karıştırın. Hazırladığınız sade hamuru tezgahın üstüne açıp, hindistancevizli hamuru üzerine yayın.

Hamuru ikiye katlayın. Dikdörtgen açarak beşe katlayıp yarım santim kalınlığında açın. İç malzemesini açtığınız hamurun üzerine yayın. Hamuru dikdörtgen veya yuvarlak keserek 180 derecede 10 dk. pişirin. Pişirdiğiniz kurabiyeleri hindistancevizi ile süsleyerek servise sunun.

Ustaasci.com - Afiyet Olsun